Jak działa myszka optyczna dla gracza

4 września 2015

Pierwszą popularną myszą komputerową była mysz mechaniczna, czyli kulkowa. Na początku XXI wieku wydano jednak urządzenie o nazwie „mysz optyczna”, która szybko zdobyła popularność, zwłaszcza wśród graczy.

Mechanizm działania tej myszy jest podobny do pracy lasera, choć zamiast niego mamy diody. Mysz zbudowana jest z diod elektroluminescencyjnych oświetlających powierzchnię pod myszą (zazwyczaj podkładkę). Do tego urządzenie posiada soczewkę ogniskującą oraz matrycę CCD. Dzięki minimalizmowi w budowie tej myszy jest ona prosta i teoretycznie powinna działać na każdym rodzaju nawierzchni.

Jak działa myszka optyczna dla gracza

Mysz optyczna a mity

Słowo „teoretycznie” jest bardzo mylne, gdyż pomimo że mysz optyczna powinna działać na każdej powierzchni, to zaleca się zakup podkładki pod nią. Dlaczego? Ponieważ jest wrażliwa na światło słoneczne i jeśli nie posiada podkładki, to może zwyczajnie „wariować” na blacie biurka, które przyjmuje i odbija światło. W praktyce mysz nie zadziała jedynie na szybie i lustrze.

Mysz optyczna jest dobrym wyborem dla graczy o ograniczonym budżecie. Najlepsze modele optyczne są na pewno lepsze od najtańszych laserowych. A Wy jakie myszki posiadacie? Podzielcie się opiniami w komentarzach!


 


Fatal error: Can't use function return value in write context in /home/techsat/domains/ps4info.pl/public_html/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 71